Wybór akcesoriów do szkoły zawsze wiąże się z pewnym dreszczykiem emocji i mnóstwem zabawy. Jednym z najważniejszych przedmiotów jest tornister, który stanie się codziennym towarzyszem dziecka, miejscem na jego książki, piórnik czy zadania domowe.

Bajkowy czy klasyczny model?

Nowoczesne plecaki i tornistry to prawdziwy popis umiejętności designerskich oraz hołd złożony kulturze popularnej, z bajkowymi postaciami na czele. Akcesoria dostępne są w jasnych i ciemnych kolorach, kontrastowych i zbliżonych odcieniach. Przy tak ogromnym wyborze każde dziecko znajdzie nadruk ze swoim ulubionym bohaterem lub minimalistyczne gładkie modele, wzory w groszki, kratkę, z napisami czy motywami roślinnymi. W zależności od wybranych tkanin, tornistry mogą być sztywne, odporne na deszcz i czynniki atmosferyczne.

Bezpieczny tornister dla ucznia - połączenie mody z funkcjonalnością

Plecak powinien służyć przez kilka lat, dlatego ważne jest, by został dobrze dobrany. Warto zwrócić uwagę na to, czy posiada regulowane ramiączka, wzmocnioną partię pleców oraz lekką konstrukcję. Te trzy elementy pozwolą dopasować szczególny model do preferencji i budowy ciała dziewczynki lub chłopca. Za najbardziej funkcjonalny tornister szkolny uznaje się ten z dużą ilością kieszeni. Wszak zawsze przyda się oddzielna przegródka na książki i zeszyty czy dodatkowa kieszeń na butelkę z wodą. Nie bez znaczenia są też dodatkowe pasy piersiowe oraz biodrowe, które pozwolą równomiernie rozłożyć ciężar, a tym samym odciążyć kręgosłup pociechy. Gdy wszystkie praktyczne aspekty zostały rozważone przychodzi czas na wzornictwo. Barwne modele z pewnością spodobają się dziewczynkom. Chłopcy z kolei z pewnością chętnie sięgną po dobrze ciemniejsze tornistry ozdobione postacią z ulubionego filmu lub kreskówki.

Zainteresuje Cię też