Pomoc i kontaktDarmowa dostawa i zwrot100 dni na darmowy zwrot
Filtr1

Liczba produktów: 737

Zanim pojawiły się słynne szwedzkie sieciówki, pierwsze skrzypce w skandynawskiej modzie grała marka Tiger of Sweden. Założona w 1903 roku, w czasach, kiedy ubiór był jeszcze wyznacznikiem statusu społecznego, stała się szybko synonimem mody, która nie boi się odważnych eksperymentów. Jej założyciele – Marcus Schwartzman oraz Hjalmar Nordstrom wywrócili do góry nogami wszystkie zasady, którymi charakteryzowała się męska moda przed I wojną światową.

Od nowych wykrojów, niespotykanych wcześniej połączeń i zastosowań materiałów, po sposób pracy.

Krawcy wychodzili do klientów, pobierali miary i robili przymiarki bezpośrednio w ich domach czy miejscach pracy. To właśnie podczas tych spotkań rodziły się pomysły, które wyprzedzały swoją epokę o prawie sto lat.

Indywidualizm i ponadczasowość, synonimy Tiger of Sweden

Dziś do repertuaru Tiger of Sweden doszła kolekcja damska oraz casualowa. Cały proces produkcyjny odbywa się z dbałością o najmniejsze detale, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Po ponad stu latach niezmienna została jednak filozofia marki, wedle której każdy kolejny projekt powstaje w oparciu o myśl, że każdy klient chce wyglądać nie tylko dobrze, ale także niepowtarzalnie. Chce posiadać w swojej szafie rzeczy, które potrafią zmienić swój charakter w zależności od potrzeb i okazji.

I tak spodnie materiałowe ze skórzanymi wykończeniami mogą wyglądać klasycznie w połączeniu z biurową koszulą, lub też nabrać całkowicie awangardowego charakteru, jak zestawi się je z pomysłowym T-shirtem. Czarna biznesowa koszula o połyskującej fakturze może wyglądać tradycyjnie w zestawie z krawatem i spinkami do mankietów, może również być ubiorem dekadenckiego artysty, jeśli połączy się ją z wielkim szalem oraz bawełnianymi chinosami. Sukces marki Tiger of Sweden jest najlepszym dowodem na to, że w modzie zawsze będzie się liczyć indywidualizm i ponadczasowość.

Odkryj inne modne propozycje