Rozmiar
Marka
Rodzaj sportu
Cena
Kolor
Długość
1512 Produktów
Sortuj według:
Strona 1 z 18

Męskie kurtki sportowe to znakomity wybór dla osób ceniących komfort i niezobowiązujący styl, a także funkcjonalność odzieży wierzchniej zarówno na co dzień, jak i podczas sportowych wyzwań.

Sportowe kurtki męskie dopasowane do twojej ulubionej dyscypliny

Aktywni mężczyźni bez wątpienia doceniają funkcjonalność kurtek sportowych, którą zapewniają różnorodne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu męskie kurtki sportowe można dobrać idealnie do uprawianej dyscypliny oraz indywidualnych oczekiwań. Do biegania najpraktyczniejszym typem są zdecydowanie kurtki przeciwwiatrowe, które wprawdzie nie przepuszczają wiatru, jednak doskonale wentylują i pozwalają skórze oddychać. Sprawdzą się świetnie w porze przejściowej, a w połączeniu z bluzą z polaru zapewnią ci optymalny komfort również zimą. Wodoodporną kurtkę hardshell polecamy w szczególności miłośnikom górskich wspinaczek i sportów zimowych. Dzięki membranie i innym systemom technologicznym ten lekki model nie tylko nie przepuszcza wilgoci do środka, ale również sprawnie odprowadza jej nadmiar na zewnątrz. Świetnie trzyma ciepło, ale nie pozwala na przegrzanie. W trudnych warunkach pogodowych najlepiej jednak zadziała z dodatkową warstwą, zwaną softshell. Ten rodzaj bluzy termoaktywnej można nosić również samodzielnie, na przykład na treningi outdoorowe piłki nożnej czy rowerowe.

Sportowy styl aktywnego mężczyzny

Sportowe kurtki męskie sprawdzają się również poza treningami. W swojej outdoorowej kurtce hardshell wyjdziesz na miasto, a także zabierzesz ją w niejedną wakacyjną podróż. Zimą doskonale ochroni cię przed mrozem, wiatrem i śniegiem w drodze do pracy, jesienią zaś - przed deszczem. Jej cenną przy dynamicznym miejskim trybie życia cechą jest przede wszystkim lekkość, a także zapewnienie swobody ruchów. Podobnie jest z tak zwaną wiatrówką, która zda egzamin nie tylko podczas joggingu w chłodne dni. Kurtka przejściowa to najbardziej funkcjonalne okrycie wierzchnie na wiosnę i koniec lata, kiedy spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu. Na spacerze czy przejażdżce rowerowej potrzebujesz dobrej ochrony przed wiatrem i optymalnego odprowadzania potu. Kurtki polarowe to również trafny wybór na pory przejściowe, ale stosowane w nich tkaniny i rozwiązania ukierunkowane są bardziej na ogrzewanie skóry niż zapewnienie jej wentylacji. Dla wielu osób taka bluza będzie pełniła raczej funkcję drugiej warstwy pod kurtkę zimową lub kamizelkę. Jeśli jednak skłaniasz się do sportowego casualu, zamiast puchowej kurtki postaw na prosty płaszcz zimowy.

Zobacz również