Parasole męskie mają bardzo długą historię - pierwsze modele pojawiły się w Egipcie już przed ponad 4000 lat. Oczywiście różniły się one od tych, znanych nam współcześnie. Ich pierwotnym przeznaczeniem była ochrona przed słońcem. Dopiero wiele wieków później, gdy trafiły na tereny o bardziej deszczowym klimacie, zaczęły być wykorzystywane do ochrony przed deszczem. W Europie rozpowszechniły się w XVII i XVIII wieku. Od tego czasu aż do dnia dzisiejszego cieszą się niesłabnącą popularnością. Konstrukcja parasoli męskich nie zmieniła się zasadniczo od 1852 roku, gdy w Anglii wynaleziono parasol rozpinany na stelażu. Zmieniły się za to materiały, służące do ich produkcji. Surowce naturalne, takie jak drewno, coraz częściej zastępowane są przez tworzywa sztuczne. Jednak parasolom pomaga to tylko spełniać ich główną funkcję, jaką jest ochrona przed deszczem bądź śniegiem.

Parasole męskie od Zalando - czar nieprzemijającej elegancji

Bywały czasy, gdy parasol był jednym z głównych atrybutów eleganckiego i modnego mężczyzny. I po części jest tak do dzisiaj. Parasol jest bowiem nieodzowny zawsze, gdy ze względu na rodzaj stroju nie wypada nam założyć na głowę kaptura albo czapki. Generalnie parasole męskie są jednak polecane wszystkim Panom. Olbrzymia różnorodność kształtów, kolorów i wzorów na Zalando sprawia, że każdy mężczyzna bez problemu znajdzie odpowiadający mu model. Pamiętać przy tym trzeba, że parasol męski, jak każdy dodatek, powinien być dopasowany do noszonego stroju. Źle dobrany potrafi zniszczyć całą stylizację. Dobrze - podkreśli ją i wzbogaci. Jeżeli ubieramy się oficjalnie, najlepsze będą dla nas parasole o klasycznym wyglądzie i kolorach stonowanych, współgrających z płaszczem i garniturem. W przypadku stylów mniej formalnych dopuszczalne są parasole męskie jaskrawe i wzorzyste, zestawiane już z większą swobodą. Luz, poczucie estetyki i własna pomysłowość są wtedy ważniejsze od sztywnych reguł. A jeżeli wybieramy się na spotkanie we dwoje, warto zabrać ze sobą duży parasol męski przeznaczony dla dwóch osób. W ten sposób okażemy swojej partnerce zainteresowanie oraz szacunek. Sprawdź co przygotowało dla Ciebie Zalando!

Spodoba Ci się także

Torby na ramię

Torby na zakupy

Torby na laptopa

Torby sportowe i turystyczne

Małe torby

Bezpłatna obsługa klienta

Przebieraj w tysiącach produktów na Zalando.pl i złóż zamówienie, a my dostarczymy je szybko i całkowicie za darmo pod wskazany przez Ciebie adres.

Gwarantujemy możliwość zwrotu produktu, który nie spełni Twoich oczekiwań, w ciągu 100 dni od daty nabycia.

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Nie wahaj się i zadzwoń na naszą infolinię dostępną pod bezpłatnym numerem 00800 4911 753.