Pomoc i kontaktDarmowa dostawa* i zwrot100 dni na darmowy zwrot

Odzież

Liczba produktów: 279 801

Współczesna moda żongluje formami, krojami, tkaninami, kolorami i fakturami, pozwalając każdemu w aktywny sposób wyrażać siebie poprzez ubiór i styl. Odzież stała się narzędziem komunikacji . Zarówno tej niewerbalnej, jak i werbalnej, stąd popularne nadruki na T-shirtach, bluzach czy nawet w akcesoriach. Projektanci czerpią z obszernej bazy inspiracji. Sięgają do historii, sztuki, architektury i dawnych filmów. Stąd bufiaste rękawy w kolekcjach Viktor & Rolf, proste, minimalistyczne formy u Calvina Kleina, kolorowe hafty i nadruki jak u Dolce & Gabbana, perły i tweed na wzór Chanel czy jeansowe kolekcje Guess czy Tommy Hilfiger rodem z amerykańskich lat 70. Moda ostatnich sezonów w szczególności upodobała sobie retro, nawiązujące do stylistyki lat 50. i 60. - trapezowe sukienki czy te w kształcie litery A, wyraziste printy i kolory. Awangarda przyjęła sobie za cel wywrócenie wszystkich norm – stąd widoczne przeszycia, kolaże tkanin oraz nowe, eksperymentalne materiały – gąbka, neopren, sztywne płótna.

Odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci w Zalando

W średniowieczu i czasach nowożytnych na podstawie ubioru definiowano przynależność do danej klasy społecznej. W XIX wieku stały się manifestem nowych myśli i idei społecznych. Luźne sukienki z obniżonym stanem w latach 20. były symbolem emancypacji oraz wolności obyczajowej. Lata 60. i 70. przyniosły kolejną falę wyzwolenia i buntu. U schyłku XX wieku podniesione ramiona i obszerne garnitury manifestowały ambicje ich właścicieli.

Dziś na podstawie ubioru oceniany jest styl, charakter oraz, coraz częściej, ambicje oraz wrażliwość danej osoby na zjawiska społeczno-ekonomiczne.

Trend eko oraz sustainable fashion, nawołujący do zakupu ubrań pochodzących z zakładów produkcji, w których szanowana jest ludzka praca oraz ochrona środowiska, zwiększa świadomość o tym, że zwykła marynarka czy T-shirt to coś więcej, niż towar w sklepie. To owoc złożonego procesu produkcji, w którym zaangażowana jest ludzka siła robocza z całego świata. I rzecz, która za kilkadziesiąt lat opowie o naszych czasach i poglądach więcej, niż jakikolwiek film czy książka.

Podobnie jak nasza szafa opowie o naszym życiu więcej, niż skrupulatnie zapisywany pamiętnik!