Katalog z JAKO

Filtr (1)

Liczba produktów: 86

JAKO – dla mężczyzn, którzy żyją sportem

JAKO to niemiecka marka, która od 1989 roku projektuje odzież sportową oraz dodatki, skupiając się przede wszystkim na dyscyplinach drużynowych, głównie piłce nożnej, koszykówce i siatkówce. W kolekcjach nie brakuje jednak odzieży aktywnej do sportów indywidualnych – biegania czy treningu funkcjonalnego. Ubrania są niezwykle praktyczne, więc od lat wybierają je narodowe reprezentacje. Teraz JAKO może towarzyszyć również Twoim treningom!

Marka, dla której wszyscy grają w tej samej drużynie

Ubrania i akcesoria JAKO wybierają entuzjaści sportu, dla których aktywność fizyczna jest równie ważna, co kibicowanie ulubionym zawodnikom. Marka oferuje im te same rozwiązania TEC-CONCEPT, z których korzystają gwiazdy sportu – nowoczesne, oddychające i szybkoschnące tkaniny z termoregulacją, ochronę przed wiatrem i wilgocią oraz świeżość przez długi czas. 

Projektanci marki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każda dyscyplina sportowa wymaga indywidualnego podejścia, zaś ergonomia i funkcjonalność są niezbędne do tego, aby sportowcy osiągali pełnię swojego potencjału. To podejście sprawia, że od dziesięcioleci tworzą oni kolekcje odzieży aktywnej, która zapewnia wygodę i swobodę ruchu, kreując tym samym rozpoznawalną na całym świecie jakość i styl.

Obecnie priorytetami JAKO są zrównoważony rozwój oraz sprawiedliwy handel na każdym etapie produkcji. Tkaniny, z których szyte są ubrania, a także wykorzystywane barwniki muszą być zgodne ze standardami wyznaczanymi przez OEKO-TEX®. Marka uczestniczy też w wielu projektach mających na celu poprawę standardów zarówno w obszarze produkcji, jak i warunków pracy w branży tekstylnej.

Jak wybrać odzież aktywną dostosowaną do własnych potrzeb?

Na bieżni, w klubie fitness czy na boisku – odzież aktywna powinna przede wszystkim być dopasowana do uprawianej przez Ciebie dyscypliny. Zanim zaczniesz kompletować swoją sportową garderobę, zastanów się, jakie rodzaje treningu są Ci najbliższe, ile dni w tygodniu poświęcasz na sport oraz jak często trenujesz na zewnątrz. To pozwoli Ci ustalić, jakich krojów ubrań potrzebujesz. Zadbaj o to, aby część sportowej szafy stanowiły modele, które łatwo połączysz w warstwowe stroje. W chłodne dni oraz podczas rozgrzewki warstwa ochronna jest bardzo ważna.

Odzież sportowa powinna zapewniać swobodę ruchów – wygodne kucanie, siadanie czy robienie wykroków. Umożliwią Ci to elastyczne mieszanki materiałów oraz luźne fasony. Równie ważne jest to, aby odzież aktywna zaspokajała Twoje potrzeby estetyczne – postaw więc na ulubione kolory i wzory. Ubrania sportowe powinny też być łatwe w pielęgnacji. Na szczęście odzież aktywna JAKO nie wymaga specjalnego traktowania – wypierzesz ją w pralce w 40 stopniach, a ponieważ szybko schnie, w mgnieniu oka będzie gotowa na kolejny trening!